Kāpēc svētkos dāvina ziedus?

04.02.2015

Vai vēlies kļūt par izcilu ziedu dāvinātāju?

Šeit atradīsi padomus, kā kļūt par profesionāli ziedu dāvināšanā un padarīt ikdienu krāsām pilnu. 

Ziedi paši par sevi ir tikai auga vairošanās orgāns, tieši tāpēc ziedi vēsturiski ir veidojušies ar pirmo augu. Zināmi pirmie krāsainie ziedi auga krūmos līdzīgi kā David Austin rozes.

David Austin roze 

David Austin rožu krūms

Šoreiz mēs vairāk runāsim par ziediem, kurus mēs dāvinām dažādos svētkos vai bēdās. Kas ir tas, kas cilvēkus savaldzina? Kāpēc tie izvēlas dāvināt ziedus kā apliecinājumu?

Zināmie, skaistie Ēģiptiešu, Romiešu un citu ziedu dārzi, kas vēl tagad ir apbrīnu pilni, rada cilvēkos īpašas sajūtas. Viens no septiņiem pasaules brīnumiem ir Babilonas gaisa dārzs, kas ir celts tikai no augiem jeb skaistiem ziediem kādas personas iepriecināšanai.

Cilvēki, kas ir bijuši Rundāles pils milzīgajā dārzā, atgriežas apbrīna pilni. Tās patīkamās emocijas, tā apburošā smarža – tas ir tas, kas rada kā atkarību no ziediem. Tomēr kamēr mēs atrodamies labo sajūtu valgumā, ir jāievēro dažas nianses, kas uz pirmo acu uzmetienu var likties nenozīmīgas un liekas.

Galvenais, kas ir jāatceras, ir tradīcijas un simboli. Kāpēc? Vienu un to pašu ziedu pušķi savādāk uztvers 9. klases izlaidumā un biznesa tikšanās reizē. Uz pašu tradīcijām un simboliku ir arī balstīta visu ziedu filozofija. Protams, nevar noliegt arī globalizācijas procesu. Tas tikai vienkāršo visas lietas jeb veido vadošos pamatprincipus ziedu izvēlei mūsdienīgi saspringtajā dzīvē: krāšņums un smarža.

Lūk, īsais kurss populāru ziedu nozīmēs un simbolikā Latvijā:

 

 • Amarillis – Lepnums, poētiski romantisks
 • Baltās rozes – Nevainīgu mīlestību
 • Dzeltenas rozes – Draudzību
 • Krizantēmas – Draudzību
 • Krokuss – Jautrība
 • Lilijas – Tīrību
 • Margrietiņas – Lojālu mīlestību, taisnību
 • Neļķe – Apbrīnu, aizrautību
 • Orhidejas – Spēku, skaistumu
 • Rozā rozes – Noslēpumainu mīlestību
 • Sarkanās rozes – Romantiku
 • Tulpes (vispārīgi) – Perfekciju
 • Violetas hiacintes – Atvainošanās

 

Bet ar šī saraksta ievērošanu ir jāuzmanās, jo ne vienmēr ziedu saņēmējs ir klasiskajās domās par šiem ziediem. Iespējams, kāda alerģija var būt kā kaitēklis skaistām Lilijām. Tomēr būtu muļķīgi, ja ziedu saņēmējs ir informēts par šo etalonu, un tam tiek uzdāvinātas violetas hiacintes ar rozā rozēm. 

Profesionālam ziedu devējam nebūtu jāzina tikai tas, ka zieds izskatās skaists, labi smaržo un ko tas simbolizē. Būtu jāzina arī Kad tad būtu tas īstais laiks ziedus piegādāt. Populāri notikumi, kad ziedi tiek, piegādāti ir:

 • Dzimšanas dienas un vārda dienas;
 • Izlaidumi;
 • Kādas gadadienas;
 • Valentīna diena;
 • Mātes un tēva diena;
 • Kamēr cilvēks atrodas slimnīcā.

Katram no šiem notikumiem arī ir savas mazās vadlīnijas, pēc kurām vadoties ziedu izvēle ne tikai kļūs vieglāka, bet arī novērtētāka un profesionālāka. Vai Jūs vēlaties kļūt par izcilu ziedu dāvinātāju?

Dzimšanas dienas un vārda dienas dāvanas:

Frēziju pušķis dzimšanas dienā 

Tā kā šī ir ļoti īpaša diena ikvienam no mums un tā ir vienreiz gadā (vismaz dzimšanas diena), tad šajās dienās vēlams dāvināt ziedu pušķus. Neko komplicētu vai rūpīgi izstrādātu, tomēr elegantu. Nav nepieciešams dāvināt ar gariem kātiem, jo uzdāvinātās puķes, parasti tiek uz vietas ieliktas vāzē ar ūdeni.

Izlaidumi:

 Zieds ar garu katu, davana izlaiduma, izvele davanai izlaiduma

Īpaša diena jebkāda veida absolventiem. Ziedu jūra parasti aplenc šos laimīgos. Tāpēc, atvieglojot to pūles, vēlams izvēlēties ziedus ar stingriem, gariem kātiem. Nekādā gadījumā nevajadzētu dāvināt īsos ziedu pušķus, jo

 1. Tie jauc daudzu ziedu balansu;
 2. Tie ir visbiežāk zemē nokritušie.

Gadadienas:

kazu floristika, davana kazu gadadiena, rozes, baltas rozes

Grandiozs pārsteigums šeit ir nepieciešams! Šīs dienas aizmirstās pirmās. Jebkuram patīk būt apsveiktam dienas vidū ar tekstu: „tieši pirms gada mēs___”. Šajā gadījumā nu ieteikums būtu šāds: ziedu sasaiste ar notiekumu būtu svarīgākais. Piemēram, ja tiek svinēta kāzu jubileja, tad labi strādā tieši tie ziedi, kurus dāvināja pašās kāzās.

Valentīndiena:

 davana valentindiena, rozu puskis, ziedu piegade valentindiena

Klasiska noruna pārīšu starpā: „Man neko nevajag”. Vīri, kāda ir Jūsu reakcija? Protams, neko nedarīt, bet katru gadu pienāk Valentīndiena un dāvanas nav un laimīga sieva arī. VĪRI, pienācis laiks saprast slepeno kodu! „Neko” nebūt nenozīmē burtiski to. Ziedu pušķis ar zīmīti vai mazu dāvaniņu ir tieši tas, kas nepieciešams, lai izvairītos no nepatikšanām Valentīndienā.

Mātes un tēva diena:

 Davana māmiņdienā, mates dienas davana, piegadā savai mātei pārsteigumu, orhideja podina

Vecāki dara savu darbu pienācīgi, un tie noteikti ir izaudzinājuši kārtīgu cilvēku, kas novērtē savu tuvinieku ieguldītos pūliņus. Atcerieties, ka Jūs esat vienīgie bērni ģimenē un neviens cits – tavs draugs vai neapsveiks Jūsu mammu vai tēvu. Ja arī apsveiks, tad tas nebūs tik svarīgi kā, ja apsveikums būs nācis no Jums. Orhidejas podiņos šajās dienās būtu labākā izvēle.

   Kamēr cilvēks atrodas slimnīcā un veseļojas:

davana slimniekam, skaists ziedu puskis slimam cilvēkam, piegada ziedus uz slimnicu

Šajos brīžos cilvēki ir jo gana noskumuši. Krāšņs ziedu pušķītis netradicionālās krāsās būtu tas, kas uz palātas skapīša izceltos un iepriecinātu cilvēku ik brīdi, kad tas paver savu skatu uz to pusi.

 

Šīs tad būtu tās vadlīnijas, kuras, ievērojot ziedu dāvināšanā, mainīs Jūsu ierastās ikdienas noskaņu.

 

 

Eleganti ar ZieduVeikals.lv

ziedu-veikals

Komentāri

Izsaki savu viedokli, uzrakstot komentāru zemāk redzamajā laukā!

Klientu atsauksmes
Plasa izvele dazadu macinu biezumiem
Plasa izvele dazadu macinu biezumiem, erti aizpildama pasutijuma lapa, viss norisinajas bez aizkersanas pasutot, par ko liels prieks. Paldies!
Thank You!!!
Thank you so much for delivering so beautiful flowers from me in the UK to my dear friend in Daugavpils. Fantastic service :)
Samij bistrij servis!
Ogromnoe spasibo za serviss,za svezie cveti i vkusnejshij tort dlja mami! Daze iz-za okeana s pomoshju vas ja smogla udivit svoju ljubimuju mamu!
Liels paldies
Liels paldies Jums par labu servisu un sapratni. Malači.
2006
2008
2010
2013
2015
2017
2019
2021
2005
2007
2009
2011
2012
2014
2016
2018
2020
Video

 

Ziedu piegāde Rīgā un Latvijā!

ZIEDU VEIKALS vienmēr ir gatavs, lai Jūsu tuvinieki, draugi vai biznesa partneri tiktu patīkami pārsteigti ar elegantu ziedu pušķi un dāvanu jebkurā Latvijas pilsētā. ZIEDU VEIKALS ir viena no lielākajām ziedu tirdzniecības kompānijām internetā.

Mēs izmantojam visus iespējamos ziedu un dāvanu piegādes veidus, lai Jūsu ziedu sveiciens sasniedz adresātu iespējami ātri un nevainojamā izskatā!

Ziedu un dāvanu piegādes datums

Ziedi un dāvanas sasniedz adresātu pasūtījumā norādītajā datumā un pēc apmaksas brīža.

Ziedu un dāvanu piegādi veicam tajā pat dienā, ja pasūtījums ir izdarīts un apmaksāts līdz plkst. 15.00.

Gadījumā, ja norādītajā datumā ziedu piegāde nav iespējama no mums neatkarīgu apstākļu dēļ - piem. ziedu saņēmējs neatrodas norādītajā adresē, ja norādītā piegādes adrese ir kļūdaina, konkrētajā adresē nav darba laiks, ir brīvdiena, saņēmējs pats ir noteicis citu, sev izdevīgāku piegādes laiku u.c. - piegāde tiek veikta tuvākajā nākamajā iespējamā laikā un datumā. Īpašos gadījumos sazināmies ar pasūtītāju, lai saņemtu papildus informāciju vai saskaņotu piegādes laiku un vietu.

Ziedu Piegāde brīvdienās

Ja kā ziedu piegādes datumu esat norādījuši svētdienu vai svētku dienu, tad sūtījums visticamāk sasniegs adresātu pirmajā darba dienā pēc svētkiem.

Ne visur būs iespējams veikt ziedu piegādi sestdienā - tad ziedu sūtījums sasniegs adresātu uzreiz pirmajā darba dienā pēc brīvdienām. Lielākajās pilsētās piegāde sestdienā parasti ir iespējama – iesakām pasūtīt laicīgi, labāk jau piektdien, neatstājot ziedu pasūtījumu uz pēdējo brīdi.

Svētkos, kad visā pasaulē cilvēki dāvina ziedus, kā piem. Ziemassvētki, Svētā Valentīna diena, Lieldienas, Mātes diena, 8. marts un Līgo svētki, mēs saņemam ļoti daudz ziedu pasūtījumus, tāpēc veiciet ziedu pušķu pasūtījumu jau dažas dienas pirms šiem svētkiem, lai būtu droši, ka tie sasniegs adresātu laikā.

Ziedu Piegādes laiks

Visbiežāk ziedi tiek piegādāti normālā darba laikā no 10:00 līdz 18:00, taču var būt arī citādi. Mēs ļoti cenšamies pielāgoties mūsu klientu vēlmēm, taču konkrētu, Jūsu izvēlētu dienas piegādes laiku pēc noteikta pulksteņa laika mēs nevaram garantēt. Ja rodas īpašas vajadzības, droši zvaniet vai rakstiet.

Ziedu Piegādes adrese

Jums jānorāda pilnīgi precīza piegādes adrese un telefons, ko Jums prasa pie pasūtīšanas. Gadījumā, ja adrese nav pilnīga vai norādīta neprecīzi, pasūtījuma piegāde var kavēties līdz brīdim, kamēr adrese tiks precizēta.

Gadījumā, ja norādītajā adresē neviens nav atrodams, tad ziedu piegādātājs, iespējams, atstās ziedus pie durvīm, pie kaimiņa vai sazināsies ar adresātu, vai arī atstās viņam ziņu par sūtījumu.

Mēs centīsimies darīt visu iespējamo, lai ziedi iespējami ātri nonāktu īstā saņēmēja rokās.

Mēs nevaram garantēt ziedu piegādi uz ļoti specifiskām adresēm: kā, piemēram: armijas kara daļas, kuģi, lidmašīnas, ostas, lidmašīnas, kempingi u.c. līdzīgas vietas, kā arī, ja iestāde, kurā saņēmējs atrodas ir noteikusi specifiskus piegādes noteikumus vai arī adresāts atrodas pārāk tālu no cilvēku apdzīvotām vietām.

Ja vēlaties nosūtīt ziedus uz slimnīcu – lūdzu pārliecinieties, vai saņēmējs tiešām tur vēl atrodas. Dažreiz uz slimnīcu adresēm nepieciešams ilgāks piegādes laiks. Neaizmirstiet norādīt nodaļas numuru slimnīcā un palātas numuru. Šai iestādei visbiežāk piegādāsim tikai līdz reģistratūrai, tālāk sūtījumu nogādā slimnīcas personāls.

Ziedu sūtījumi uz bēru vietām prasa īpašu precizitāti, tāpēc pasūtiet tos savlaicīgi. Ja esat nokavējuši konkrēto datumu, pasūtiet atbilstošu ziedu pušķi aizgājēja tuviniekiem, tādā veidā izsakot savu līdzjūtību.

Piegādei uz viesnīcu obligāti norādiet klienta pilnu vārdu un uzvārdu un istabas numuru. Garantējam piegādi tikai līdz reģistratūrai. Tālāk ziedu sūtījumu nodos viesnīcas personāls.

Maksa par Ziedu piegādi

Visiem ziedu sūtījumiem ir noteikta standarta  piemaksa par katru adresi, kas ietver sevī visa veida papildizdevumus, tai skaitā arī transportu, lai nodrošinātu to, ka Jūsu ziedu pušķis izvēlētajā datumā  sasniedz savu adresi.

Ziedu piegādes cenas Rīgā un Rīgas apkaimē:

Ziedu piegāde: Rīga-Centrs - 4,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīga- Berģi -  5,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīga- Bolderāja - 6,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīga- Daugavgrīva - 6,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīga- Dārziņi - 6,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīga- Jaunciems - 7,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīga- Lidosta - 5,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīga- Vecāķi - 7,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīga- Vecdaugava - 6,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Babītes novads - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Baloži - 7,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Baltezers - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Bukulti - 7,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Jaunmārupe - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Langstiņi - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Līči - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Mārupe - 5,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Mārupes novads - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Mucenieki - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Piņķi - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Rāmava - 4,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Rumbula - 5,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Saurieši - 6,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Skulte - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Stopiņu novads - 7,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Stūnīši - 7,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Tīraine - 4,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Ulbroka - 7,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Upesciems - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Upeslejas - 10,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Valdlauči - 4,00 EUR

Ziedu piegāde: Rīgas apr.- Vangaži - 16,00 EUR

Standarta piegādes maksa atbilst tikai pilsētās dzīvojošiem adresātiem! Par katru tālāku ārpus pilsētas adresi jāraksta e-mail uz info@zieduveikals.lv, lai aprēķinātu individuālu piegādes maksu.

Gadījumā, ja ziedu saņēmējs atsakās pieņemt sūtījumu. Tā kā piegādi esam veikuši, mēs paturam naudu par šo sūtījumu un ziedus atstājam tuvākajā iespējamajā vietā.

Ja Jūsu pasūtījuma piegādes adrese ir Rīgā un Jūsu pasūtījuma kopsumma pārsniedz 25.00 EUR, piegādi veicam BEZ MAKSAS.

Vai ziedu sūtījums ir piegādāts?

To Jūs varat uzzināt pavisam vienkārši! Ejiet uz sadaļu Mani pirkumi, reģistrējieties ievadot to pašu e-mail, kuru norādījāt pie pirkuma un Jūs redzēsiet savus pirkumus kā arī to, vai konkrētais pirkums ir pieņemts, ir ceļā pie adresāta vai jau nogādāts. Tāpat arī saņemsiet apstiprinājuma e-pastu par ziedu piegādi.

Ziedu Piegādes datuma maiņa

Sava pasūtījuma datumu var mainīt 2-3 darba dienas jeb 48 stundas pirms piegādes datuma, ja tam ir pamatots iemesls. Vēlāk tas jau būs ceļā uz Jūsu norādīto adresi un atcelt to vairs nav iespējams. Tādu svētku laikā kā piem. Ziemassvētki, Svētā Valentīna dienaLieldienasMātes diena8.marts un Līgo mēs saņemam ļoti daudz pasūtījumus, tāpēc, pasūtījumu var atsaukt ne vēlāk kā 7 darba dienas pirms piegādes datuma.

Sūdzības par ziedu piegādi

Mēs darām savu darbu pēc labākās sirdsapziņas, tāpēc, lai nerestos nevajadzīgi pārpratumi ar piegādes termiņiem, lūdzu izlasiet visus mūsu piegādes un servisa nosacījumus. Veicot pasūtījumu, Jūs automātiski piekrītat visiem mūsu mājas lapā rakstītajiem ziedu piegādes servisa nosacījumiem. Ja tomēr uzskatiet, ka kaut kas nav bijis tā kā rakstīts mūsu nosacījumos, uzreiz sūtiet e-mail un mēs Jūsu iebildumus izskatīsim 10 darba dienu laikā. Ja pretenzija ir pamatota – Jūs saņemsiet savu naudu 100% atpakaļ!

Samaksa. Prece. Cenas.

Dažām precēm tiek piedāvāta iespēja izvēlēties mazāku, lielāku vai vidēju pušķi. Atkarībā no tā, ko izvēlēsieties, mainīsies preces cena.

Visas ziedu veikalā norādītās cenas ir EUR un ar PVN.  

Ja Jūsu pasūtījuma kopsumma pārsniedz 25.00 EUR un adrese ir Rīgā, piegāde ir BEZMAKSAS.

Pasūtījums tiek pieņemts izpildei tikai pēc tā apmaksas.

Ziedu klāsts ir tik plašs, ka mūsu piedāvātās ziedu kompozīcijas aptver tikai nelielu daļu no izvēles iespējām, ko sniedz daba. Profesionāli floristi savu darbu veic pēc labākās sirdsapziņas, katru ziedu pušķi veidojot kā jaunu un neatkārtojamu mākslas darbu.

Dažreiz, sezonas, laika apstākļu vai izvēlētās adreses īpatnību dēl, var nebūt pieejami ziedi, kurus vēlaties nosūtīt. Floristi vienmēr centīsies pagatavot burvīgu ziedu salikumu, kas atbildīs Jūsu samaksātajai summai. 

Mūsu ziedi adresātu vienmēr sasniedz svaigi, bet to tālākā uzglabāšana un aprūpe jau ir saņēmēja ziņā.

Strīdu atrisināšana

 Visi strīdi un nesaskanas par šo Līgumu, ko nevar noregulēt starp Pusēm pārrunu ceļā, atrisinās LR tiesu iestādēs atbilstoši LR likumdošanas aktiem.
 Elektroniskajai informācijas apmaiņai starp pusēm ir vienlīdzīgs spēks kā uz papīra rakstītajai.
 Puses ir atbrīvotas no atbildības pēc šā Līguma, ja līgumsaistību izpilde ir kļuvusi neiespējama no abām pusēm neatkarīgu nepārvaramas varas apstākļu dēļ.

Lasīt vairāk